Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
15.03
2019

SUKCESY ANNY LEGIERSKIEJ UCZENNICY Z ZESPOŁU SZKOLNO - PRZEDSZKOLNEGO W ISTEBNEJ

               12.03.2019r. w Chorzowie Batorym odbył się Konkurs Recytacji w Mowie Śląskiej. Występowali tam uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych z całego regionu śląskiego, m.in. z Chorzowa, Bytomia, Tarnowskich Gór, Świętochłowic, Imielina, Rudy Śląskiej, Rybnika i oczywiście z Istebnej.
                Z naszej szkoły w tym konkursie wzięła udział uczennica 3 klasy gimnazjalnej - Anna Legierska. Wyrecytowała tekst prozatorski w gwarze pt. „Jako tacik chodzili do śkoły”. Zaprezentowała się fantastycznie, czego dowodem były gromkie brawa publiczności oraz liczne pochwały jury. Spośród wszystkich uczniów zostało wyłonionych 10 laureatów. Wszyscy laureaci, w tym także Ania, wystąpili w XXVIII Chorzowskim Konkursie Recytacji w Mowie Śląskiej, który odbył się 15.03.2019r. w IV LO im. M.Skłodowskiej-Curie w Chorzowie. Jest to jej wielki sukces, ponieważ pokonała nie tylko innych gimnazjalistów, ale także kolegów i koleżanki z klas licealnych. Zwyciężczyni naszej szkoły, podopieczna p. Alicji Glebowicz-Gazurek stanęła na podium jako laureatka 3 miejsca.
                 W skład jury tego renomowanego konkursu weszli: przewodnicząca zespołu - prof. dr hab. Mirosława Siuciak - Instytut Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, prof. dr hab. Helena Synowiec - Katedra Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, dr hab. Danuta Krzyżyk - Katedra Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, mgr Halina Pisarkowa – emerytowana polonistka wchodząca w skład jury od początku powstania konkursu w IV LO, prof. Dariusz Rott - Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego, od wielu lat zajmujący się kulturą śląską. O wielkości sukcesu Ani świadczy to, iż oceny dokonały osoby, znające się na gwarze całego regionu i  interesujące się tą tematyką. Jury brało pod uwagę takie czynniki jak: prezentację i recytację tekstu, prawdziwość gwary oraz dobór tekstu. Nasza uczennica godnie zakończyła uczestnictwo klas gimnazjalnych w tym konkursie, w którym brali udział nasi uczniowie już od 15 lat. Mam nadzieję, że w kolejnych latach będziemy mogli utrzymać tę tradycję z innymi uczniami, którzy zechcą się godnie zaprezentować, a tym samym promować naszą szkołę.

Ani serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zarówno w życiu zawodowym, jak i w życiu osobistym.

Opracowała: Alicja Glebowicz - Gazurek

 

 Dodał: Piotr Gazurek (6557)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2024/04/2 2024/04/5
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej