Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
25.05
2016

Szkolenie na Malcie

Końcem kwietnia 2016 roku, dzięki europejskiemu programowi Erasmus+ oraz programowi POWER miałam możliwość wzięcia udziału  w tygodniowym kursie  ‘Empowerment in ICT Skills: Making Use of Technology Tools’ zorganizowanym przez szkołę Executive Training Institute (ETI) na Malcie.

 Malta to maleńki kraj składający się z trzech głównych wysp (Malta, Gozo i Comino) położonych na Morzu Śródziemnym, na południe od Sycylii. W kursie wzięło udział dziesięciu nauczycieli różnych przedmiotów  z Polski, Słowacji, Grecji, Niemiec, Finlandii, Irlandii i Bułgarii.

Na zajęciach poznawaliśmy różnorodne narzędzia informatyczne, użycie których może ulepszyć i urozmaicić nauczanie naszych przedmiotów. Tworzyliśmy własną stronę internetową i blog, uczyliśmy się, jak wykorzystać zasoby internetowe i umieścić je na naszych stronach, poznawaliśmy narzędzia umożliwiające nagrywanie podcastów i komentarzy. Przy pomocy programu Movie Maker tworzyliśmy filmy, poznawaliśmy możliwości przechowywania materiałów przy pomocy aplikacji Dropbox i Google Drive. Zapoznałam się z aplikacją Hot Potatoes, która umożliwia tworzenie interaktywnych ćwiczeń różnego rodzaju.

Kurs był dla mnie kopalnią pomysłów, które obecnie wdrażam w życie. Wiele zagadnień było dla mnie nowych i będzie wymagało praktyki. Prowadzący zajęcia Szkot –Douglas Matheson w przystępny sposób zapoznawał nas z tajnikami informatycznymi. Zajęcia były prowadzone w języku angielskim co dało nam, nauczycielom, możliwość odświeżenia naszego warsztatu językowego i doskonalenia metod pracy. Mieliśmy okazję szlifowania języka nie tylko na zajęciach, ale również po nich, dzięki wspólnemu spędzaniu czasu wolnego.

W ramach projektu mieliśmy możliwość poznania Malty i jej dziedzictwa kulturowego. Uczestniczyliśmy w wycieczkach do stolicy Malty – Valletty, miasta położonego na półwyspie oraz do miast Rabat i Mdina, z wieloma zabytkowymi budowlami. Popołudniami eksplorowaliśmy również inne zakątki Malty. Odwiedziliśmy wyspę Gozo z jej główną atrakcją – skałą o nazwie Azure Window, zobaczyliśmy Blue Grotto i klify Dingli, jak również mieliśmy okazję podziwiać świątynie pochodzące z 3500 roku przed naszą erą. Dzięki  zdjęciom i opowieściom mogłam przybliżyć wiedzę dotyczącą tego kraju swoim uczniom.

Podsumowując, udział w kursie był dla mnie wspaniała lekcją i przygodą zarazem. Oprócz zdobycia wiedzy nawiązałam nowe znajomości, które w przyszłości mogą zaowocować międzynarodową współpracą. Tego rodzaju forma doskonalenia jest w mojej opinii niezwykle cenna i zachęcam wszystkich nauczycieli do wzięcia w niej udziału.

 

Katarzyna Leżańska-Czulak
nauczycielka  j. angielskiego w Gimnazjum w IstebnejDodał: (4808)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
lipiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: lipiec

galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej