Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
22.02
2018

Sztafetowa dominacja ZSP w Istebnej!

Sztafety Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Istebnej reprezentowane przez biegaczy MKS Istebna wygrały cztery kategorie rozegranych w Istebnej Kubalonce powiatowych zawodów szkół w sztafetach. Nasze sztafety zdecydowanie pokonały innych uczestników imprezy w kategorii dziewcząt i chłopców zarówno w Igrzyskach Dzieci jak i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.
Trenerami klubowymi członków tych sztafet są Jarosław Hulawy i Mirosław Kapaś zaś w czasie zawodów powiatowych ich opiekunami byli wspomniany Jarosław Hulawy wraz z Małgorzatą Galej. 

W najstarszej kategorii czyli Licealiadzie na trzecim miejscu ukończyły zawody sztafety dziewcząt i chłopców ZS Istebna. W tej kategorii w sztafetach, które zwyciężyły (dziewczęta LO Wisła i chłopcy ZSB Cieszyn) startowali również członkowie klubów narciarskich z naszej gminy.

Warto dodać, że w Igrzyskach Dzieci z powodzeniem wystartowały też sztafety z SP 1 w Jaworzynce (opiekun Mariusz Juroszek). Zostały one sklasyfikowane jako PK (poza konkursem) gdyż regulamin zawodów przewiduje - jeśli startuje więcej niż jedna sztafeta z danej gminy - uwzględnienie w końcowej klasyfikacji imprezy tylko jednej (najlepszej) sztafety.

Zawody zostały znakomicie zorganizowane przez Jarosława Hulawego - Gminnego Koordynatora Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Cieszynie.

Wyniki - w załącznikach poniżej...Dodał: Jacek Kohut (5840)