Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
5.02
2018

Tak się "wykuwa" olimpijczyków!

Udział w igrzyskach olimpijskich to najważniejsze wydarzenie w karierze sportowca a także ukoronowanie pracy trenerskiej i najważniejszy moment w historii klubu, do którego olimpijczyk należy. Aby jednak taka chwila mogła nadejść poprzedzić ją musi ogromna praca samego zawodnika jak też – a może przede wszystkim – wielki wysiłek trenerów, opiekunów i Zarządu Klubu.

Przeżywamy właśnie – jako społeczność Trójwsi – niezwykłe chwile związane z udziałem naszych sportowców – braci Dominika i Kamila Bury oraz Adama Cieślara w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w PjongCzang.

Odkrywca talentu naszych olimpijczyków Dominika i Kamila, ich pierwszy trener oraz prezes klubu MKS Istebna Jarosław Hulawy podkreśla konieczność niezwykłego zaangażowania, poświęcenia życia prywatnego zarówno zawodnika jak i trenera, koniecznego dla prawidłowego rozwoju zawodników a także Klubu. Udział sportowca w zawodach wymaga przecież nie tylko przygotowania fizycznego, ale także technicznego, taktycznego i mentalnego. Nie można także zapomnieć o gotowości psychicznej, bez której przygotowanie sportowca do zawodów jest niekompletne.

W takich klubach jak MKS Istebna trener to nie tylko trener czy serwismen ale też psycholog, który czasem musi – zwłaszcza młodym sportowcom - „matkować” czy „ojcować”. Prozaiczne dla wielu z nas sprawy, takie jak choroba, odżywianie, zawiązanie buta czy „zawód miłosny” dla młodych zawodników mogą urosnąć do rangi poważnego problemu, z którym czasem właśnie trener klubowy musi sobie poradzić.

Przygotowanie i motoryka treningu, wyjazdy na treningi, wielodniowe obozy czy kilkudniowe (przeważnie weekendowe) zawody i wielogodzinna praca związana z przygotowaniem sprzętu (smary, parafiny, szczotki, żelazka, nagrzewnice, że wymienimy tylko kilka z koniecznych akcesoriów) to niemalże codzienny chleb sztabu szkoleniowego naszych klubów narciarskich. A trzeba dodać, że w dużej mierze to praca społeczna.

Warto też dodać, że czasem – jak w przypadku wspomnianego Jarosława Hulawego – dochodzi do tego praca administracyjna związana z funkcjonowaniem klubu czyli niezliczone papiery, dokumenty, faktury, licencje, projekty, że wymienimy tylko pierwsze z brzegu sprawy.

W klubie, który dochował się tegorocznych olimpijczyków czyli MKS Istebna sztab szkoleniowy tworzą wspominany już „człowiek orkiestra” Jarosław Hulawy,  Jan Kliś z Łazów – wiceprezes MKS Istebna, były biegacz i skoczek narciarski oraz jeden z filarów klubu, Walerian Zawada – członek zarządu klubu, Tadeusz Krężelok – aktualny trener Dominika i Kamila oraz sekretarz klubu, Małgorzata Galej – skarbnik klubu i trener oraz Mirosław Kapaś – trener a także rodzice naszych zawodników.Dodał: Jacek Kohut (5803)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2024/04/2 2024/04/5
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej