Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
2.12
2021

Udany piłkarski debiut służby liturgicznej!

Po raz pierwszy w historii i to z powodzeniem przedstawiciele służby liturgicznej Parafii Dobrego Pasterza w Istebnej wzięli udział w eliminacjach Okręgu Cieszyńskiego Turnieju Piłki nożnej Ministrantów - BOSKO CUP.

Rywalizacja, której miejscem było Pogórze toczyła się w kategoriach Ministranci i Lektorzy Młodsi.

Bezdyskusyjnie najlepsi w swojej grupie okazali się nasi ministranci, którzy wygrali dwa swoje mecze z Zebrzydowicami 6:0 i Jaworzem 3:0. 
Sześć bramek w tych spotkaniach (4+2) zdobył Wojciech Borecki, który został Królem Strzelców Turnieju. Pozostałe trzy gole (2+1) strzelił Tadeusz Juroszek.

Również nasi Lektorzy Młodsi wyszli zwycięsko z rywalizacji w swojej grupie pokonując Górki Wielkie 5:0 oraz remisując z Jaworzem 1:1.
Łupem bramkowym w pierwszym spotkaniu podzielili się autor 2 trafień Antoni Juroszek, który zdobył również jedyną bramkę w spotkaniu z Jaworzem oraz Tomasz Kohut, Filip Juroszek i Kacper Bielesz.

Warto dodać, że spory udział w sukcesie miał kierujący naszymi drużynami ksiądz Paterek Wojciech Kamiński, który w przeszłości był bramkarzem drużyny trampkarzy Pasjonata Dankowice. Jak widać praktyczne doświadczenie ma swoje znaczenie.

Finały XIV sezonu Turnieju BOSKO CUP odbędą się w dniach 29 - 30 stycznia 2022 r. w Bielsku-Białej.

Oto składy naszych drużyn:

Ministranci: Jan Bielesz, Wojciech Borecki, Karol Biegun, Tadeusz Juroszek, Filip Grochowski, Marek Szalbut, Marek Juroszek, Antoni Jojko

Lektorzy Młodsi: Jakub Kukuczka, Marek Rucki, Antoni Juroszek, Kacper Bielesz, Tomasz Kohut, Sergiusz Marekwica, Filip Juroszek, Karol Małyjurek

Opiekun: Ksiądz Paterek Wojciech Kamiński

Więcej zdjęć - kliknij tutaj...Dodał: Jacek Kohut (8262)