2026
UWAGA! Remont w Urzędzie Gminy Istebna – czasowa zmiana wejścia
Szanowni Mieszkańcy i Turyści,
informujemy, że Gmina Istebna realizuje przedsięwzięcie grantowe „Dostosowanie budynku Urzędu Gminy Istebna dla potrzeb osób niepełnosprawnych” w ramach projektu „Dostępny samorząd 2.0”.
W związku z realizacją inwestycji prowadzone są prace remontowe na parterze budynku Urzędu Gminy. Ich celem jest poprawa dostępności urzędu poprzez dostosowanie przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz zapewnienie pełnej dostępności architektonicznej i informacyjno-komunikacyjnej świadczonych usług.
Od dnia rozpoczęcia prac do 31 sierpnia 2026 r. główne wejście do budynku Urzędu Gminy w Istebnej będzie nieczynne.
Prosimy o korzystanie z wejścia zastępczego zlokalizowanego z tyłu budynku oraz stosowanie się do oznakowania znajdującego się na terenie urzędu.
Przepraszamy za wszelkie utrudnienia i dziękujemy za Państwa cierpliwość oraz wyrozumiałość.
Przedsięwzięcie grantowe pn. „Dostosowanie budynku Urzędu Gminy Istebna do potrzeb osób niepełnosprawnych” realizowane jest na podstawie umowy o powierzenie grantu nr 47.2025.G z dnia 28 listopada 2025 r., zawartej w ramach projektu „Dostępny Samorząd 2.0”. Projekt jest realizowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w partnerstwie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Fundacją Instytut Rozwoju Regionalnego oraz Śląskim Związkiem Gmin i Powiatów w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021–2027.
Pozostałe aktualności:
-

Nowoczesne pracownie sztucznej inteligencji w szkołach podstawowych Gminy Istebna dzięki wsparciu z Krajowego Planu Odbudowy
27.07.2026 -

Zaproszenie na Festyn Istebniański
13.07.2026 -

Punkt „Czyste Powietrze” nieczynny w dniach 27.07–07.08.2026 r.
23.07.2026 -

W dniu 23.07.2026 r. (czwartek) punkt „Czyste Powietrze” czynny będzie do godz. 16:00
22.07.2026 -

Komunikat w sprawie przydatności wody do spożycia ze stacji SUW Istebna Wilcze
22.07.2026 -

W Trójwsi naprawdę jest Bosko. Udowodniła to kolejna akcja wakacyjna Fundacji Jest BOSKO!
22.07.2026 -

Piłkarskie aktualności
20.07.2026 -

Zaproszenie na wernisaż wystawy „Duchowość w rzeźbie Jana Bojki”
17.07.2026 -

2 x złoto w MP mastersów na nartorolkach!
20.07.2026 -

Test syren alarmowych na terenie Gminy Istebna
20.07.2026

























