Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
15.06
2022

W Boże Ciało nieoczekiwany "mecz o wszystko"!

Niespodziewana porażka piłkarzy APN Góral Istebna w Dębowcu i równoczesna wygrana Pruchnej z Pogwizdowem sprawiła, że aby bezpośrednio awansować do Ligi Okręgowej nasi piłkarze muszą wygrać w ostatnim meczu sezonu!

Jeszcze na trzy kolejki przed końcem rozgrywek nasza drużyna miała pięć punktów przewagi nad jedynym rywalem do bezpośredniego awansu - Pruchną. Wydawało się, że awans ten jest tylko formalnością. 

Tymczasem nieoczekiwana strata punktów w dwóch ostatnich kolejkach - remis z Hażlachem u siebie i porażka w Dębowcu - przy równoczesnych dwóch wygranych Pruchnej sprawiła, że przed ostatnią kolejką oba zespoły mają taką samą ilość punktów - 60.
Na szczęście nasza drużyna ma lepszy bezpośredni bilans meczów z Pruchną - 7:0 i 0:1.

Nie zmienia to faktu, że w kończącym sezon meczu z Pogwizdowem, który odbędzie się w Boże Ciało tj. 16 czerwca o godz. 17.00 na boisku na Zaolziu nasi piłkarze muszą wygrać. Jest to tym bardziej konieczne, że Pruchna swój ostatni mecz zagra dopiero w sobotę 18 czerwca.
To też ewenement, gdyż od lat tradycją było rozgrywanie ostatniej kolejki w jednym terminie.

Tak czy inaczej - trochę na własne życzenie - mamy na koniec sezonu gwarantowane duże emocje! A może - pół żartem, pół serio - taki był plan trenera i piłkarzy aby awans świętować na własnym boisku? 

Tym bardziej zachęcamy naszych kibiców do wsparcia naszych piłkarzy, aby drugi w historii awans do Ligi Okregowej stał się faktem.

16 czerwca Boże Ciało
godz. 17.00
boisko na Zaolziu
APN Góral Istebna - Olza PogwizdówDodał: Jacek Kohut (8577)