Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
19.02
2018

Walentynki na wesoło

13 lutego 2018 r. w naszej szkole – na zakończenie karnawałowych szaleństw – odbył się występ młodzieży gimnazjalnej w całości poświęcony walentynkom. W programie, który przygotowali uczniowie uczęszczający na zajęcia teatralne, znalazły się dwie scenki kabaretowe oraz piosenki.

Imprezę poprowadziły: Dorota Zembik i Marta Fiedor z klasy IIIa, które przybliżyły zgromadzonej w hali publiczności historię święta zakochanych. W utworach muzycznych – śpiewanych po angielsku – zaprezentowały się dwa duety: Karolina Kukuczka (śpiew - IIIc) i Kinga Zawada (pianino - IIIc) oraz Martyna Kawulok (śpiew - IIb) i Janek Probosz (pianino - IIIa). Uczniowie ci dali popis swych umiejętności wokalno-instrumentowych, jak również lingwistycznych!

W scenkach teatralnych z kolei wystąpiły: Natalia Czulak (IIb), Julia Czulak i Julia Kukuczka (IIa) oraz Aneta Jałowiczor (IIIa), które z dużą ekspresją i wybitnymi umiejętnościami kabaretowymi zaprezentowały skecz zatytułowany Sąd. Drugim przedstawieniem, do którego scenariusz napisała Karolina Kohut, był minispektakl klasy IIIa pod wymownym tytułem Gorączka walentynkowej nocy. Wzięli w nim udział: Karolina Kohut (żona) i Bartek Wawrzacz (mąż) oraz Aneta Jałowiczor, Justyna Zogata, Wiktoria Legierska, Natalia Krężelok, Filip Juroszek (ich dzieci) oraz Mateusz Kukuczka (chłopak jednej z bohaterek). Inscenizacja wywoływała co i rusz salwy śmiechu i była swoistego rodzaju karykaturą typowego związku małżeńskiego, który pomimo życiowej rutyny jest w stanie przełamać impas i zdobyć się na uczuciowy romantyzm.

Przedstawienie przygotowane przez p. Cecylię Suszkę przy współpracy p. Beaty Kawulok (nagłośnienie) ubarwione zostało walentynkową scenografią, którą wykonali gimnazjaliści z klas: III a, b i c (uczęszczający na zajęcia plastyczne) pod kierunkiem p. Danuty Konarzewskiej. Wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w to artystyczne przedsięwzięcie składam w tym miejscu gorące podziękowania za życzliwą współpracę i ofiarność. Na szczególne wyróżnienie zasługują aktorzy, których próby odbywały się w ferie!

                                                           Cecylia Suszka    Dodał: Piotr Gazurek (5833)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
listopad 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: listopad

2020/11/10
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej