Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
13.04
2018

Wernisaż Wystawy Prac Szkółki Iwony Konarzewskiej

13 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Istebnej odbył się wernisaż Wystawy Prac Malarskich podopiecznych Stowarzyszenia "Dobrze, Że Jesteś". Prezentowane dzieła zostały wykonane na zajęciach Autorskiej Szkółki Malarskiej Iwony Konarzewskiej pod patronatem Nadleśnictwa Wisła.

Zebranych serdecznie przywitała Elżbieta Legierska – Niewiadomska – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej.

Następnie pani Iwona Konarzewska – artystka z Bucznika niezwykle ciepło, z humorem i serdecznością oprowadziła wszystkich po wystawie.  Tu można było zobaczyć prawdziwą więź, która łączy malarkę  z jej uczniami, dalece wykraczającą poza ramy schematu: uczeń – instruktor. Nie było nikogo, kto zostałby pominięty i kto nie usłyszałby czegoś miłego o swoich pracach. Pani Iwona porównywała swoich uczniów do wielkich artystów i grafików, chwaliła za skrupulatność, pracowitość, frekwencję na zajęciach – tak jakby każdemu z osobna chciała powiedzieć słowa: „Dobrze, że jesteś”.

Z gratulacjami dla artystów i prowadzącej pośpieszyli: Henryk Gazurek - Wójt Gminy Istebna, Nadleśniczy Nadleśnictwa Wisła Andrzej Kudełka, Sołtys Istebnej Jerzy Michałek,  Sekretarz Gminy Istebna Teresa Łaszewska, Skarbnik Gminy Istebna Bronisława Fiedor, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Istebna Stanisław Legierski.

Słowa wdzięczności dla artystki wraz z piękną białą różą przekazała Bogumiła Juroszek – Prezes Stowarzyszenia „Dobrze że jesteś”. Nie mogło zabraknąć wspaniałych instruktorek – Grażyny Haratyk i Małgorzaty Pawlusińskiej oraz dumnych rodziców. Na zakończenie  wszyscy razem zasiedli do stołu, by przy miłych rozmowach, żartach i małym poczęstunku uczcić wernisaż.

Prace artystów są różne, tak jak ich wykonawcy- większość mieni się wieloma barwami, niektóre zaś są ciemne czy czarno - białe. Są tutaj portrety, pejzaże ale też abstrakcje czy alegorie. Wyrażają dziecięcy zachwyt nad światem, a nierzadko zaskakują też dojrzałym spojrzeniem i pokazują, że sztuka jest językiem uniwersalnym, którego zrozumienie wymaga tylko odrobinę wrażliwości.

Wystawa prac malarskich podopiecznych Stowarzyszenia "Dobrze, Że Jesteś"czynna będzie do 8 maja. Serdecznie zapraszamy!

Tekst przygotowała Barbara Juroszek


Zobacz reportaż:
Wernisaż Wystawy Prac Szkółki Iwony Konarzewskiej


Dodał: Jacek Kohut (5943)