Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
7.08
2020

Współpraca gminy Istebna z regionem Kysuce i Mała Fatra na Słowacji

Kultura, tradycja, folklor, twórczość ludowa to tylko niektóre tematy wokół których gmina Istebna rozpoczęła współpracę z regionem Kysuce, Mała Fatra i Dolina Terchovska na Słowacji.

W Gminnym Ośrodku Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Bibliotece Publicznej w Istebnej, w dniu 7 sierpnia 2020 roku, odbyło się spotkanie podczas którego Łucja Michałek- Wójt Gminy Istebna podpisała umowę partnerską z dyrektor Kysucké múzeum v Čadci panią Helena Kotvasová.

Podczas spotkania z przedstawicielami ze Słowacji podpisano także wspólny wniosek pt. "Promocja dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego Gminy Istebna oraz regionu Kysuc i Małej Fatry" z programu Interreg V-A, który został złożony do Euroregion Beskidy. Mamy nadzieję na pozytywne rozpatrzenie wniosku i owocną, dalszą współpracę.

Goście, których przyjęła w Ośrodku Kultury dyrektor Łucja Dusek-Francuz zwiedzili także wystawy i wyrazili chęć na wspólne działania i projekty skierowane do mieszkańców, turystów, działaczy kultury i twórców ludowych obu regionów.

W spotkaniu udział wzięli również historyk Tomáš Adamčik i Marian Liščák reprezentujący Muzeum Kysucke w Czadcy oraz Peter Madigár z Organizacji Turystycznej Dolina Terchovska. Ze strony istebniańskiej udział w spotkaniu wzięli również przedstawiciele referatu ds. inwestycji gminy Istebna: Kamila Kazimierczyk i Józef Michałek oraz Aneta Legierska kierownik promocji GOK.

Po spotkaniu w GOK-u Goście udali się na zwiedzanie obiektów na terenie gminy Istebna. Odwiedzili m.in. Centrum Pasterskie w Koniakowie, Muzeum Regionalne na Grapie w Jaworzynce oraz Muzeum artysty Jana Wałacha na Andziołówce w Istebnej.

 Dodał: Aneta Legierska (7432)