Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
12.04
2016

Z życia Szkoły Podstawowej nr 1 w Koniakowie

NOC FILMOWA W SZKOLE

Zazwyczaj w każdy piątek w SP 1 w Koniakowie uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy w godzinach popołudniowych lub podwieczornych kończą tygodniowy trud pracy i udają się do domów. Wtedy też w szkole nastaje cisza i spokój, i wszyscy rozpoczynają upragniony weekend. Jednak pewnego razu w piątek próżno było oczekiwać upragnionego spokoju. Wtedy po raz pierwszy udało się zorganizować "Noc Filmową". Bo jak się okazuje szkoła to nie tylko miejsce, w którym odbywają się tradycyjne lekcje. Oprócz tego można się też spotkać z nauczycielami i kolegami z ławki na wspólnym oglądaniu filmów.

 Organizatorem Nocy Filmowej w szkole był Samorząd Uczniowski. Podczas zabawy nad bezpieczeństwem uczniów czuwały opiekunki SU – p. Katarzyna Legierska oraz p. Barbara Zowada oraz inni nauczyciele: p. Alicja Kaczmarzyk, p. Zuzanna Kawulok i p. Damian Polok.

Ostatecznie noc z piątku na sobotę w szkole na oglądaniu filmów spędziło blisko 50 uczniów, których do przyjścia zachęciły ciekawość, prezentowane filmy, towarzystwo, no i oczywiście nietypowy sposób spędzenia nocy. 

Wydarzenie to zaczęło się o godzinie 18:00 w piątek i trwało do 9:00 rano w sobotę. Przedsięwzięcie rozpoczęło się od wspólnej organizacji i ustalenia zasad. Spanie w klasach wymagało odpowiedniego przygotowania, toteż nie zabrakło rozkładania śpiworów i materaców. Następnie wszyscy udali się na rozgrywki sportowe do sali gimnastycznej, po których bardzo zgłodnieli, więc kolacja zniknęła w mgnieniu oka.

Jednak głównym celem Nocy Filmowej było wspólne obejrzenie różnych produkcji filmowych. Nie zabrakło oczywiście pogawędek i dyskusji, a całości wydarzenia towarzyszyła miła atmosfera. Oglądanie filmów skończyło się około godziny 1 w nocy - wtedy nadszedł czas na długi sen. Jednak, niespodziewanie, nad ranem większość grupy się obudziła. Cóż... „kto rano wstaje temu Pan Bóg daje”. I tak oto po pysznym śniadaniu wszyscy rozeszli się do domów.

Noc filmowa była świetną okazją do wzajemnej integracji oraz miłego spędzenia czasu. Z pewnością uczestnikom pozostanie w pamięci wiele ciekawych wspomnień. Organizatorzy mają nadzieję, że w przyszłości uda się zorganizować powtórkę imprezy, na którą liczą wszyscy uczniowie.

Organizatorzy

 

KONKURS NA WIELKANOCNEGO BARANKA

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego p. Katarzyna Legierska i p. Barbara Zowada wraz z panią z plastyki p. Zuzanną Kawulok ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koniakowie zaproponowały uczniom udział w szkolnym konkursie plastycznym  na „Wielkanocnego Baranka.”

 Efekt finalny konkursu przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorek. Wszyscy uczestnicy konkursu wykonali przepiękne prace, dobierając odpowiednie techniki do tematu. Widać było ogrom czasu i trud włożony w projektowanie każdego dzieła. Na konkurs dostarczono wiele pięknych baranków, które uczniowie wykonali przy pomocy osoby dorosłej lub samodzielnie. Nagrodzono następujące osoby:

 

Klasy 0 –III

I miejsce Alicja Heczko klasa IIa

II miejsce Eliza Kawulok klasa I a

III miejsce Katarzyna Muchorowska IIb oraz Katzrzyna Bielesz Ib

 

Klasy IV – VI

I miejsce Martyna Czepczor IV

II miejsce Dominika Skurzok klasa Vb

III miejsce Kinga Sikora klasa Vb oraz Mikołaj Polok klasa VI a

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy. Jednocześnie zachęcamy uczniów do  udziału w innych konkursach i przedsięwzięciach organizowanych w szkole. Zaangażowanie, poświęcenie i serce, jakie wkłada się w swoje prace zawsze zostają docenione, więc warto poszerzać swoje horyzonty i rozwijać własne zdolności.

Organizatorki konkursu

 

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Nasza szkoła włączyła się w społeczną akcję „Zapal się na niebiesko”. Ma ona na celu podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat tego zaburzenia. Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwojowym o podłożu neurologicznym. Osoby z autyzmem mogą mieć problemy z porozumiewaniem się, wyrażaniem uczuć oraz budowaniem relacji interpersonalnych. W tym celu też uczniowie wraz z nauczycielami ubrali się na niebiesko, by w ten sposób wyrazić swoją solidarność z osobami z autyzmem.

W związku z tym do naszej szkoły przyjechali wraz z dziećmi przedstawiciele  Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego „Słoneczna Kraina” z Jaworzynki i przeprowadzili warsztaty, mające na celu podniesienie świadomości o autyzmie. Głównym celem prelekcji było uwrażliwienie odbiorców na dyskryminację i izolację, których doświadczają ludzie dotknięci autyzmem oraz ich najbliżsi. Dodatkowo wręczono nam niebieskie baloniki i odblaskowe opaski na rękę, więc cała szkoła rozświetliła się na niebiesko, ponieważ niebieski kolor jest wyrazem jedności z osobami z autyzmem.

Oprac. Z.K.Dodał: (4718)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2024/04/2 2024/04/5
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej