Wkrótce
Karmiąca Matka to motyw, który od zawsze fascynował artystów. Takie momenty zarezerwowane są zwykle tylko dla najbliższych.
Tym razem karmiące Mamy z Trójwsi i nie tylko, w strojach góralskich uchwyciła obiektywem Karolina Migurska z Migurska Photography w ramach projektu Fundacja Kraina Mlekiem i Miłością Płynąca.
W najbliższą środę w Gminnym Ośrodku Kultury w Istebnej odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć "Mamy karmiące. Macierzyństwo w Beskidzie Śląskim". Wystawa potrwa do końca września.
Już dziś serdecznie zapraszamy!
Wystawa zdjęć Karoliny Migurskiej pt. "Mamy karmiące. Macierzyństwo w Beskidzie Śląskim". 5.8.2020 - 30.09.2020
Karmiąca Matka to motyw, który od zawsze fascynował artystów. Takie momenty zarezerwowane są zwykle tylko dla najbliższych...
Tym razem karmiące Mamy z Trójwsi i nie tylko, w strojach góralskich uchwyciła obiektywem Karolina Migurska z Migurska Photography w ramach projektu Fundacja Kraina Mlekiem i Miłością Płynąca.
W najbliższą środę 5 sierpnia 2020 r. o godz. 11.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Istebnej odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć "Mamy karmiące. Macierzyństwo w Beskidzie Śląskim". Wystawa potrwa do końca września.
Zapraszamy!
„Moja droga” to droga Jana Wałacha pomiędzy Istebną, Cieszynem, Zakopanem, Krakowem, Paryżem, Warszawą; pomiędzy domem rodzinnym a wnętrzem atelier malarskiego, wypełniona jest datami, związanymi z wydarzeniami wpisującymi się w wielką historię, artystycznymi dokonaniami przesypującymi się, jak ziarenka piasku w kalejdoskopie – pomiędzy porami roku.
Spotkania Integracyjne im. artysty Jana Wałacha na stałe wpisały się w kalendarz lokalnych wydarzeń. Tegoroczną edycję chcemy poświęcić pamięci o drodze, jaką Jan Wałach przeszedł na przestrzeni niemal wieku obserwacji, artystycznego zastanowienia nad przeszłością i zaduma nad lokalnym bogactwem, tego co materialne i niematerialne. Podczas spotkania zostanie zaprezentowana wystawa Jana Wałacha – odsłony czterech pór roku stworzonych w różnych technikach; od rysunku po malarstwo olejne. Całość zostanie omówiona inauguracyjnym wykładam dr Michała Kawuloka historyka sztuki, podczas prelekcji. Poruszone zostaną watki biograficzne, których droga będzie osią czasu wędrówki po poszczególnych dziełach. Niezwykłe tez jest miejsce, w którym tworzył artysta – dom rodzinny to charakterystyczna dla Beskidu Śląskiego budowla drewniana z II poł. XIX w. – obiekt wpisany do rejestru zabytków. Poruszone zostaną wątki drogi – tej najczęstszej od domu do pracowni i też życiowej.
Aby urozmaicić całość dla chętny będzie dostępny questin, śladami Jana Wałacha prowadzony wraz z opiekunem – ta propozycja jest adresowane przede wszystkim dla najmłodszych odwiedzających muzeum.
Finałem będzie koncert plenerowy Józefa Skrzeka oraz zespołu Wałasi z autorskim programem, który jest połączeniem tradycyjnego brzmienia z nową przestrzenią dźwiękową.
Wydarzenia realizowane w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, stanowią część Spotkań Integracyjnych Artystów im Jana Wałacha dofinansowanych w ramach projektu Gmina Istebna "Akademia Sztuki Jana Wałacha V"
tekst organizatora
Centrum Koronki Koniakowskiej zaprasza do obejrzenia wystawy „DROGA heklowanymi kwiotkami usłana”, która będzie prezentować sylwetki koniakowskich
koronczarek i ich przepiękne serwety w Muzeum Koronki Koniakowskiej. Podczas wydarzenia będzie można dowiedzieć się, jaką drogę przebyły w swoim
życiu wybrane artystki, zajmując się tą częścią dziedzictwa kulturowego, jaką jest koronka koniakowska. Dodatkowo dla zwiedzających będzie dostępna wystawa stała,
a także sklepik z twórczością ludową, gdzie można zakupić koniakowskie wyroby.
Zapraszamy w godzinach od 10.00 do 18.00