Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
24.11
2017

Dożynki docenione - nagroda w Konkursie

Dożynki docenione - nagroda w Konkursie

W dniu 23 listopada 2017 roku w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie corocznego Konkursu Piękna Wieś województwa śląskiego 2017.

W tym dniu z rąk Marszałka Stanisława Dąbrowy Wójt Gminy Istebna – Henryk Gazurek odebrał nagrodę za III miejsce w kategorii Wydarzenie, do którego zgłoszono Dożynki Gminne.

                Konkurs przebiegał dwuetapowo: najpierw pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury przygotowali wniosek, w którym opisali wydarzenie, a także wysłali zdjęcia
i filmiki ukazujące nasze dożynki. Następnie do Istebnej przyjechała komisja, która została przyjęta w GOK-u przez pracowników, sołtysów i władze naszej gminy. Na spotkanie przygotowano prezentację dożynek, ale co najważniejsze zarówno Wójt jak i Sołtysi cały czas podkreślali, iż najistotniejszą cechą istebniańskich dożynek jest fakt, że organizowane są one oddolnie, przez mieszkańców i przy ich ogromnym zaangażowaniu. Dzięki temu jest to prawdziwe Święto Gminy. Fakt wspólnej organizacji i integracji mieszkańców w związku z obchodami Święta Plonów jest cechą charakterystyczną Dożynek w Gminie Istebna.

                Wspólnie z wójtem gminy Istebna nagrodę w imieniu wszystkich mieszkańców odbierali także: zastępca Wójta- pan Józef Polok, sołtys wsi Koniaków – pan Jan Gazur oraz sołtys wsi Jaworzynka – pan Paweł Rucki. Sołtysi brali także udział w Forum Wójtów i Sołtysów, które w tym dniu rozpoczęło się w Urzędzie Marszałkowskim.

                Konkursu Piękna Wieś województwa śląskiego 2017 organizowany jest w pięciu kategoriach:

- najpiękniejsza wieś;

- najpiękniejsza zagroda;

- wydarzenie;

- kultura i tradycja

- strona internetowa.

                Nagrody w tym dniu odebrali także przedstawiciele gmin Strumień i Goleszów, a także wójt gminy Milówka – pan Robert Piętka za II miejsce w kategorii wydarzenie.

 

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom za coroczne zaangażowanie przy organizacji Dożynek.

 

Gratulujemy!Dodał: Jacek Kohut (5675)