Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
21.01
2022

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Istebnej informują

Posterunek Policji w Istebnej informuje o tzw. „Zadniach Priorytetowych” prowadzonych przez dzielnicowych poszczególnych miejscowości na terenie gminy Istebna.

Określone zadania wynikają z oczekiwań społecznych oraz z bieżącej analizy zagrożenia.

Na terenie Istebnej oraz Koniakowa podjęto zadanie priorytetowe polegające na wdrożeniu działań profilaktycznych, które będą zapobiegać przestępstwom narkotykowym z art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a dotyczące wytwarzania, obrotem środkami odurzającymi lub innymi substancjami psychotropowymi. Działania mają na celu poszerzenie wiedzy uczniów szkół na terenie Istebnej oraz Koniakowa w zakresie niebezpiecznych następstw zażywania środków odurzających. Uświadomienie szkodliwego działania na zdrowie, a nawet życie ludzkie oraz wynikające z tego powodu niebezpieczne zachowania wiążą się z nieprzestrzeganiem oraz łamaniem prawa poprzez wywoływanie zdarzeń związanych z zakłóceniem ładu i porządku publicznego, a co za tym idzie odpowiedzialnością karną.

Na terenie wsi Jaworzynka podjęto zadanie priorytetowe polegające na zmniejszeniu ogólnej ilości interwencji związanych z nadużywaniem alkoholu, a także podniesie świadomości osób na temat negatywnego wpływu alkohol na wszystkie aspekty naszego życia. Zarówno te zdrowotne, jak również społeczne. Alkohol wpływając na naszą rodzinę, pracę i nasze zachowanie, jest główną przyczyną kłótni i problemów w domu. Jest również przyczyną utraty zatrudnienia i prawa jazdy w związku z tym zasadnym jest podjęcie działań zapobiegających negatywnym wpływom nadużywania alkoholu.

Działania mają na celu ogólną poprawę bezpieczeństwa mieszkańców jak i osób odwiedzających Trójwieś.

Kontakt:

Posterunek Policji w Istebnej

43-470 Istebna 1919      

tel. 47 857 37 30                                                                           

istebna@cieszyn.ka.policja.gov.pl

www.cieszyn.slaska.policja.gov.pl   

 Dodał: Łucja Jałowiczor (8344)