Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
27.07
2020

Historyczny debiut w Klasie Okręgowej

Data 26 lipca 2020 wyznacza początek nowego etapu historii piłki nożnej w naszej gminie - odbył się inauguracyjny mecz w Klasie Okręgowej, w którym APN Góral Istebna zagrał z Sołą Rajcza.

Po 20 latach od chwili awansu do Klasy A ówczesnej drużyny KP Trójwieś Millers i rożnych w międzyczasie perypetiach włącznie z rozwiązaniem drużyny seniorów w 2014 roku nasza gminna piłka w postaci drużyny APN Góral Istebna wskoczyła na wyższy poziom rozgrywkowy.

Ze sportowego punktu widzenia debiut nie był zbyt udany, gdyż nasi piłkarze przegrali z Rajczą 0:4. Należy jednak podkreślić, że wynik nie do końca oddaje to, co działo się na boisku.
Mecz był bardzo podobny do tego, który został rozegrany tydzień wcześniej w Pucharze Polski jednak tym razem zabrakło happy-endu.

Goście z Rajczy lepiej weszli w spotkanie i objęli prowadzenie po skutecznie wykonanym rzucie karnym. Potem jednak coraz lepiej zaczęli sobie radzić podopieczni Rafala Legierskiego, którzy już do przerwy wykreowali sobie kilka okazji bramkowych. Sytuacja taka utrzymywała się przez większą część drugiej połowy - naszym zabrakło jednak skuteczności a równocześnie w wielu sytuacjach bardzo dobrze interweniował bramkarz gości. Trzeba także dodać, że co najmniej w jednym przypadku (przy stanie 0:1) sędzia mógł pokusić się o podyktowanie rzutu karnego dla naszej drużyny za zagranie ręką w polu karnym.
W końcowych fragmentach meczu zaprocentowało większe doświadczenie gości, którzy w krótkich odstępach czasu jeszcze trzykrotnie trafili do siatki.

Reasumując trzeba stwierdzić, że naszym piłkarzom nie brakowało ambicji i woli walki, jednak zabrakło ogrania i doświadczenia na tym poziomie rozgrywek. Te cechy wyrabia się wszakże "w ogniu walki" więc mamy nadzieję, że z każdym kolejnym meczem będzie lepiej.

Trzeba jeszcze dodać, że jednym z głównych reżyserów gry - zwłaszcza w drugiej połowie - była pogoda. Podobnie jak tydzień temu równo z pierwszym gwizdkiem sędziego nad boisko na Zaolziu nadciągnęła burza z ulewnym deszczem, który zamienił płytę boiska w prawdziwy basen.

Skład meczowy:
Juroszek Daniel I, Juroszek Daniel II (60′ Krężelok Mateusz), Juroszek Dariusz, Kąkol Andrzej (46′ Sikora Dawid), Łacek Andrzej, Łacek Mirosław, Małyjurek Zbigniew (80′ Matuszny Wojciech), Michałek Jakub, Sikora Szymon, Suszka Eliasz, Śleziak Rafał (75′ Laš Patrik)
Trener: Legierski Rafał

W przyszłą sobotę nasi piłkarze rozegrają pierwszy w Klasie Okręgowej mecz wyjazdowy w Milówce o godz. 16:00.

Na zakończenie jedno zdanie o Pucharze Polski. W wyniku losowania kolejnej rundy tych rozgrywek rywalem APN Góral Istebna będzie czwartoligowa Kuźnia Ustroń a ten atrakcyjnie zapowiadający się mecz odbędzie się 19 sierpnia na Zaolziu.Dodał: Jacek Kohut (7406)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
styczeń 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: styczeń

galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej