Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
11.11
2018

"Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy"

"11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata" - to słowa uchwały Sejmu ustanawiającej rok 2018 rokiem uroczystego Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Również w naszej Gminie w sposób szczególny ten Jubileusz był obchodzony. Wpierw poprzez składanie kwiatów i zniczy w miejscach pamięci narodowej w Istebnej Centrum, potem przez wspólną modlitwę podczas Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w kościele pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Koniakowie, następnie poprzez złożenie kwiatów i zniczy na Koczym Zamku, gdzie znajduje się pomnik poległych w walce o wolność. Finałem tego uroczystego świętowanai było wspólne odśpiewanie Hymnu Narodowego w istebniańskim parku.

W uroczystościach wzięły udział liczne delegacje oraz mieszkańcy naszej gminy.

Pełna relacja oraz więcej zdjęć ukaże się wkrótce

 

fot. Karina CzyżDodał: (6322)