Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
29.03
2021

Konkurs Pięknego Czytania w Szkole Podstawowej nr 2 w Istebnej

Konkurs Pięknego Czytania w Szkole Podstawowej nr 2 w Istebnej

 3 marca w SP nr 2 w Istebnej na Zaolziu odbył się po raz pierwszy konkurs Pięknego Czytania dla klas 0 - 3. Na początek pan dyrektor Bogdan Ligocki nawiązał do obchodzonego 21 lutego Dnia Języka Ojczystego i opowiedział kilka ciekawostek dotyczących języka polskiego. Następnie pani Ewa Czulak, usiadłszy wygodnie  w miękkim fotelu, przeczytała jedną z ulubionych opowieści dla dzieci o żółwiu Franklinie, który czytał swoim kolegom. Po takim wstępie zaprosiła wszystkich małych uczestników, począwszy od klasy 0, aby zaprezentowali fragmenty przygotowanych książek. Każdy z nich przedstawił swoją interpretację utworu, swój sposób i tempo czytania.

Z ogromną jednak przyjemnością patrzyliśmy na bardzo skupione i „zaczytane” twarze. Wysłuchaliśmy fragmentów: ”Magicznego drzewa”, „Mikołajka”, „Martynki”, „Niedźwiadka Wojtka” i jeszcze wielu innych. Niektórzy tak się zapamiętali w tym czytaniu, że trzeba było im podziękować, żeby inni też mogli wystąpić! Tym razem w jury znalazły się panie: Ewa Czulak, Monika Baraniok, Barbara Dymarek, Sławomira Patyk, Mirosława Haratyk i Edyta Kukuczka. Po krótkiej naradzie postanowiłyśmy, że wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni. Każdy otrzyma książkę, by nie zaprzestał w praktykowaniu tej jakże niedocenianej i niemodnej w dzisiejszych czasach formy spędzania wolnego czasu. Gratulujemy wszystkim małym czytelnikom!

Dziękujemy Dyrektorowi za wsparcie, pani Janinie Orzech za piękne dyplomy, Monice Baraniok za przygotowanie kart do wszystkich konkursów, Ewie Czulak i Edycie Kukuczce za ciekawą dekorację oraz pracownikom obsługi za pomoc i rodzicom za możliwość ufundowania nagród.

 

A oto wyniki konkursu:

I miejsce: Maja Słowik kl.3, Grzegorz Dymarek kl.2

II miejsce: Maria Juroszek kl.0,

III miejsce: Hubert Juroszek kl.2, Kinga Mamzerowska kl.1

Wyróżnienia: Maria Dziewior kl.0, Bartłomiej Michałek kl.1, Wojciech Kohut kl.2, Dorota Waszut kl.2, Justyna Zowada kl.

 

oprac.  B. Dymarek

               Dodał: (7842)