Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
30.10
2019

Nagrody Wójta z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dnia 15 października w czytelni ZSP w Istebnej odbyło się spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po raz pierwszy uczestnikami było szerokie grono osób działających na rzecz oświaty w Gminie Istebna, czyli dyrektorzy szkół prowadzonych przez samorząd gminy, dyrektorzy niepublicznych przedszkoli, nagrodzeni nauczyciele oraz nauczyciele, którzy w tym roku uzyskali stopień nauczyciela mianowanego, a także Przewodnicząca komisji ds. Oświaty, Kultury, Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady gminy Pani Barbara Kubas. Szczególnie zaszczyciła nas swą obecnością pani Elżbieta Sobieska zastępca Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku Białej

Spotkanie zostało zainaugurowane uroczystym ślubowaniem, które złożyli nauczyciele mianowani: Pani Joanna Procner -Nauczycielka ZSP w Istebnej i Joanna Chmielewska Nauczycielka SP1 Koniaków oraz podpisaniem aktów ślubowania.

Następnie głos zabrał zastępca Wójta - pan Ryszard Macura. Wyrażając zadowolenie z możliwości spotkania w takim gronie, podkreślił znaczenie zawodu nauczyciela dla każdej społeczności. Podziękował zebranym za trud i serce wkładane w realizację zadań edukacyjnych, życząc dalszych sukcesów, zaangażowania i pasji, które tworzą naddatek, pozwalający na przekraczanie granic i tym samym sięganie wciąż po nowe rozwiązania.

W części artystycznej wystąpił zespół „Mała Istebna” wraz z instruktorami. Dzieci śpiewały nasze istebniańskie przyśpiewki i zatańczyły kilka tańców, wnosząc tym występem wiele radości, jednocześnie wzbudzając podziw wśród zgromadzonych gości. Dzieci rozświetliły to miejsce pięknem naszych strojów oraz żywiołowością tańca i śpiewu.

W części oficjalnej głos zabrała pani dyrektor Elżbieta Sobieska z delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku Białej. Pani dyrektor zwróciła uwagę na wartości płynące z kultywowania naszych tradycji, nawiązując do występu dzieci. Złożyła też wyrazy uznania dla pracy dyrektorów i nauczycieli oraz życzenia radości i satysfakcji z pracy, a także osiągania sukcesów.

W dalszej części spotkania pan wójt Ryszard Macura wręczył Nagrody Wójta dyrektorom oraz nauczycielom , którzy w ubiegłym roku szkolnym wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami w swojej pracy dydaktycznej, wychowawczej i organizacyjnej. Towarzyszyły nam uczucia radości, dumy i satysfakcji, przeplatane gratulacjami i wyrazami uznania. Nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy i kwiaty.

Po tych emocjonujących chwilach, wszyscy goście zasiedli przy jesiennie udekorowanym stole oraz kawie, herbacie, słodkościach i przekąskach. Był to czas na omówienie spraw łączących środowisko ludzi zaangażowanych w edukację. Czas na wymianę pomysłów, sposobów organizacji i wzajemne poznanie się. Uczestnicy wyrażali swoje zadowolenie z takiej formy spotkania, co daje satysfakcję i obliguje do kontynuacji działań w następnych latach.

Opracowała: Danuta Konarzewska

 

Nagrodzeni dyrektorzy:

Ustępujący dyrektor SP1 W Jaworzynce - Grażyna Przybyła Dyrektor SP 1 w Koniakowie – Andrzej Ryłko

Dyrektor SP 2 w Koniakowie - Monika Kukuczka Dyrektor SP 2 w Jaworzynce – Dorota Małyjurek

Nagrodzeni nauczyciele:

Nauczycielka ZSP w Istebnej -  Ewa Kożdoń – Waligóra

Nauczycielka SP 1 w Jaworzynce - Anna Dziewior

Zastępca dyrektora SP1 w Koniakowie  - Alicja Kaczmarzyk

Nauczyciel ZSP w Istebnej – Jarosław Hulawy

 Dodał: (7011)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2021/04/17
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej