Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
20.02
2020

Opłatkowe Spotkania Seniorów

Trwa czas karnawału, zabaw i spotkań. W tym czasie odbyły się Spotkania Ostatkowe dla Seniorów w Trójwsi zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej. Przyświecała im prosta idea – stworzyć warunki do spotkania się przy wspólnym stole, posłuchania muzyki i porozmawiania z sąsiadami,znajomymi, może dawno niewidzianymi lub widywanymi tylko przelotnie w sklepie czy w kościele. W tym roku spotkania miały miejsce w dniach 18- 20 lutego w remizach OSP w Istebnej, Jaworzynce i Koniakowie. Te trzy dni pełne były prawdziwego ciepła i radości.

Seniorzy, którym dedykowane były spotkania przybyli z dalszych i bliższych stron Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa. Uśmiechnięci i odświętni pozdrawiali się wzajemnie rozmawiając z dawno niewidzianymi znajomymi. Serdecznie witała ich prowadząca spotkania Aneta Legierska – Zastępca Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej.

Seniorzy zasiedli przy stołach zastawionych przygotowanym dla nich poczęstunkiem. Zaś ucztą dla ucha i oka był regionalny program artystyczny przygotowany przez młodych artystów.W Istebnej zapewniła go Mała Istebna pod kierunkiem Marysi Motyki, z udziałem Józefa Łupieżowiec, Jana Kaczmarzyka i Zbigniewa Wałacha. W Jaworzynce przepięknie zatańcowali i zaśpiewali górale z Małej Jetelinki pod kierunkiem Moniki Wałach - Kaczmarzyk zaś Koniakowianie mogli wysłuchać podopiecznych OPP Koniaków przy akompaniamencie Bartłomieja Rybki, Pauliny Kupczyk, Błażeja Knopka. Seniorzy z radością w oczach oglądali popisy najmłodszych „bómbonków” śpiewając i tańcząc wraz z nimi.

Podczas dwóch spotkań wiązankę wiców i gawęd okraszoną grą na trombicie i rogu zaserwował pan Tadeusz Rucki z Koniakowa. W Koniakowie zaś seniorzy ruszyli do tańca i śpiewu przy muzyce kapeli z OPP. To był ich czas!

Wójt Gminy Istebna Łucja Michałek składała serdeczne życzenia noworoczne wszystkim seniorom życząc im jak najlepszego świętowania tego dnia. W tym roku postanowiła również w sposób szczególny uhonorować najstarszych uczestników każdego ze spotkań wręczając im bukiety kwiatów. W Istebnej był to 92-letni pan Stanisław Michałek z Andziołówki, w Jaworzynce pani Jadwiga Małyjurek z Polany i pani Helena Dragon z Dragonów (obie panie rocznik 1934), zaś w Koniakowie pani Anna Dobosz (rocznik 1932) i młodszy o trzy miesiące pan Józef Legierski zwany „Antońkiem.”

W spotkaniach uczestniczyli również : Przewodniczący Rady Gminy Istebna Stanisław Legierski, Zastępca Wójta Gminy Istebna Ryszard Macura, Sołtys Wsi Istebna Barbara Juroszek, Sołtys Wsi Jaworzynka Bogusława Juroszek, Sołtys Wsi Koniaków Jan Gazur, Radni Gminy Istebna: Barbara Bielesz, Barbara Kubas, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Teresa Łacek.

Jak powiedział Paul Heyse „Kto się czuje szczęśliwy nie starzeje się” . Mamy nadzieję, że takie właśnie małe chwile szczęścia podarowane zostały uczestnikom Spotkań Opłatkowych. Miłe było to, że wielu z nich wychodząc podkreślało, że to był dobrze spędzony czas, a spotkania były bardzo udane. Warto dodać, że w tym roku po raz pierwszy zapewniony był również bus, dowożący i odwożący seniorów, którzy nie mieli własnego transportu.

W imieniu organizatorów dziękujemy serdecznie: OPP w Koniakowie i Kapeli „Mała Jetelinka” za zapewnienie programu artystycznego, Piekarni FRADA Franciszka i Danuty Kawulok z Istebnej, Propiek A. i A. Probosz z Istebnej, Piekarni Koniaków Małgorzaty i Zbigniewa Kawulok z Koniakowa za sponsoring pączków i kołaczy na tą okazję oraz Piekarni „U Jonczoka” z sponsoring pieczywa. Składamy też podziękowania Zarządom OSP Jaworzynka Centrum, Istebna Centrum i Koniaków Centrum za bezpłatne udostępnienie sal w remizach.

Oprac. Barbara Juroszek

Fotogaleria - kliknij w poniższy banerek...


Zobacz reportaż:
Opłatkowe Spotkania Seniorów


Dodał: Jacek Kohut (7178)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2024/04/2 2024/04/5
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej