Przejdź do strefy turysty
4.03
2021

Osiem tytułów mistrza Polski juniorów!

Trzynaście medali w tym aż pięć złotych wywalczyli reprezentanci NKS Trójwieś Beskidzka podczas rozegranych w Tomaszowie Lubelskim oraz Ustrzykach Dolnych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w biegach narciarskich.

Klasą dla siebie była Zuzanna Fujak, która zdobyła pięć medali, w tym aż cztery złote. Nasza zawodniczka wygrała sprint techniką klasyczną, bieg dystansowy techniką klasyczną, sprint drużynowym techniką dowolną oraz biegu na 5 km techniką dowolną.  Jedynie w biegu na 7,5 km  techniką dowolną ze startu wspólnego Zuzanna musiała zadowolić się srebrem.

Do wyrównania osiągnięć swojej koleżanki klubowej niewiele zabrakło Łukaszowi Gazurkowi, który wywalczył cztery tytuły mistrzowskie w rywalizacji juniorów młodszych. Biegacz z Jaworzynki okazał się najlepszy w sprincie, biegu dystansowym techniką klasyczną oraz biegach techniką dowolną na 7,5 i 10 km techniką dowolną.

Złoty medal w sprincie drużynowym w parze z Zuzanną Fujak wywalczyła Kamila Idziniak.

Cztery medale w rywalizacji juniorek zdobyła też Laura Legierska. Nasza biegaczka była trzykrotnie druga - w sprincie techniką klasyczną, biegach techniką dowolną na 5 i 10 km oraz  trzecia w biegu dystansowym techniką klasyczną.

Dodał: Jacek Kohut (7797)