Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
11.06
2018

Udany III Festyn Kóniakowian!

Bardzo udany III Festyn Kóniakowianów!

Bardzo bogata i zróżnicowana oferta kulturalna, sportowa i gastronomiczna sprawiła, że III Festyn Kóniokowianów, który odbył się 9 czerwca 2018 roku można zaliczyć do udanych. Na samym początku spotkanie mieszkańców Koniakowa odbyło się na sali gimnastycznej SP1 Koniaków, gdzie zebranych mieszkańców, gości i turystów przywitał sołtys wsi – Jan Gazur, a do powitań dołączyli także Wójt Gminy Istebna – Henryk Gazurek i Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 – Andrzej Ryłko. Wśród zaproszonych gości obecni byli także Dyrektor SP2 Koniaków – Monika Kukuczka, Radni Gminni i Sołeccy, Nauczyciele, Grono Pedagogiczne, Uczniowie i Pracownicy „podstawówek” z Centrum i z Rastoki, sołtys Rajczy – Zbigniew Kopeć, KGW Koniaków, OPP z Koniakowa, Orkiestra Dęta oraz Zespół Regionalny Ozvena z Ciernego. Całość wydarzenia prowadziła Kóniokowianka – Aneta Legierska. Po oficjalnych przywitaniach zebrani wysłuchali koncertu Orkiestry Dętej,
a następnie obejrzeli popisy Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, a także występy zespołu regionalnego działającego przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Koniakowie. Na koniec wystąpił Zespół z Ciernego, którego śpiew cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

Następnie zebrani udali się na boisko sportowe, gdzie rozegrały się mecze piłkarskie. Tym razem zmierzyli się miedzy sobą uczniowie z SP1 Koniaków i SP2 Rastoka, a mecz zakończył się zwycięstwem chłopców z Centrum. Jako drudzy do boju stanęli między sobą Old Boy`e z Rastoki i nieco młodsi piłkarze z Rupienki. W końcu na 3 festynie szczęście i doświadczenie uśmiechnęło się do reprezentacji Rastoki. Mecz rozegrały pomiędzy sobą także dziewczyny z UKKS Istebna. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, puchary, piłki i słodycze.

Przez cały czas mieszkańcy i goście mogli korzystać z różnego rodzaju atrakcji rekreacyjnych i gastronomicznych, o które postarał się Sołtys wsi Koniaków wraz z mieszkańcami. Na dzieci czekała bezpłatna, dmuchana zjeżdżalnia, koniki, wata cukrowa, lody, a pod grillem dzięki pracownikom SP2 Rastoka można było zjeść pyszna kiełbaskę, KGW Koniaków przygotowało smaczne placki na ostro i słodko, a w kuchni SP1 pracownicy częstowali doskonałą grochówką. W holu przygotowana została wystawa dawnych fotografii z Koniakowa, a zdjęcia podczas festynu jak zawsze wykonywał Kóniokowianin – Jacek Kohut.

Wieczorem zaproszeni goście i mieszkańcy udali się na zabawę taneczną do Karczmy „Pod Galerią”, gdzie zabawa trwała przy dźwiękach Orkiestry Dętej, Zespołu Ozvena z Ciernego, kapeli Chłapców z Koniokowa i Kapeli Łukasza Dudka z Szarego.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy Wszystkich Mieszkańców i gości na następny rok i zachęcamy do włączenia się w to wspólne święto.

Sołtys wsi Koniaków składa serdeczne podziękowania WSZYSTKIM osobom, które nawet w najmniejszy sposób przyczyniły się do organizacji tegorocznego Festynu Kóniokowianów.


Zobacz reportaż:
III Festyn Kóniokowianów


Dodał: (6035)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2024/04/2 2024/04/5
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej