Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
15.01
2019

Weekend pełen biegowych sukcesów

Tradycyjnie już w miniony weekend odbyły się liczne zawody w biegach narciarskich, w których - również tradycyjnie - na podium stanęli nasi biegacze.

*** Dominik Bury odniósł dwa zwycięstwa podczas rozegranych w fińskim Lapinlahti zawodów FIS. Zawodnik MKS Istebna wygrał najpierw sprint techniką dowolną mężczyzn zaś następnie triumfował w biegu na dziesięć kilometrów techniką dowolną. W zawodach startował też Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka) zajmując odpowiednio czwarte (sprint) i szóste (10 km) miejsce.

*** Agata Warło (NKS Trójwieś Beskidzka) wygrała bieg kobiet na dwadzieścia dwa kilometry techniką dowolną kobiet, który rozegrany został w austriackim Seefeld w ramach czwartej edycji maratonu narciarskiego "Kaiser Maximilian Lauf".

*** Osiem razy stanęli na podium nasi biegacze w Pucharze Bieszczad, rozegranych w miejscowości Muczne zawodach inaugurujących rywalizację w Narodowym Programie Rozwoju Biegów Narciarskich "Puchar Grupy Azoty 2019".
W pierwszym dniu rywalizacja toczyła się w sprintach zaś w drugim rozegrano biegi techniką klasyczną.

Finansowanie pobytu zawodników MKS Istebna zostało zrealizowane z zadania z zakresu: Rozwój sportu na terenie Gminy Istebna pod nazwą "Szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży. Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu". Dotacja Urzędu Gminy 24.000,- zł. Nr Umowy SA.1.JK.2019.

Miejsca na podium w sprincie zajęli:

Kategoria Junior C:
1. Łukasz Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka)
2. Kamil Kajzar (MKS Istebna)
3. Wiktor Wojtas (NKS Trójwieś Beskidzka)

Kategoria Juniorka C:
2. Zuzanna Fujak (NKS Trójwieś Beskidzka)

Na podium w biegu techniką klasyczną stanęli:

Kategoria Juniorka C:
1. Zuzanna Fujak (NKS Trójwieś Beskidzka)

Kategoria Junior C:
1. Łukasz Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka)
2. Wiktor Wojtas (NKS Trójwieś Beskidzka)

Kategoria Junior B:
2. Grzegorz Zawada (MKS Istebna)



Dodał: Jacek Kohut (6449)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
czerwiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: czerwiec

2020/06/14
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej