Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
21.05
2020

Wyniki konkursu technicznego w szkołach na Zaolziu i Zapasiekach.

Ze zdalnego życia "dwójek" na Zaolziu i Zapasiekach - wyniki konkursu technicznego na budowlę z klocków – z obwodem elektrycznym.

W Szkołach Podstawowych nr 2 w Jaworzynce i Istebnej zorganizowałam zdalny konkurs techniczny. Polegał on na zbudowaniu ciekawej konstrukcji z klocków a następnie oświetleniu jej przez zamontowanie prostego obwodu elektrycznego. Konkurs został zorganizowany aby wyjść naprzeciw zainteresowaniom uczniów klas starszych. W klasie szóstej uczniowie poznają na lekcjach techniki zasadę tworzenia obwodu elektrycznego, w warunkach domowych wykonanie go może stanowić dla większości uczniów nie lada wyzwanie. Postanowiłam więc poprzez ten konkurs zachęcić uczniów zdolnych do podjęcia próby samodzielnego stworzenia obwodu. W konkursie wzięli udział sami chłopcy, a główne nagrody zdobyli ex aequo:

Krzysztof Łacek i Tobiasz Jałowiczor z klasy szóstej

w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaworzynce

Marek Bury (kl. VI) z bratem Adamem (kl. III) i Flip Niwczyk (kl. V)

ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Istebnej.

Pamiątkowe dyplomy oraz główne nagrody zostaną wręczone podczas najbliższej możliwości spotkania z uczniami. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują oceny celujące z techniki za dodatkową aktywność. Gratuluję!

Szkoły posiadają stosowne zgody Rodziców do publikacji danych uczniów na potrzeby konkursów.

Magdalena KrężelokDodał: Oliwia Szotkowska (7319)