Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
6.06
2018

X Jubileuszowy Piknik Strażacki na Tynioku

To już X Piknik organizowany przez strażaków z OSP Koniaków Centrum. Przy pięknej pogodzie w sobotę w zawodach wzięły udział jednostki OSP  Puńców, Nierodzim, Wisła Centrum, Istebna Centrum, Istebna Zaolzie, Jaworzynka Centrum, Koniaków Kosarzyska, Koniaków Centrum, Hasici  Bukovec i Pisek, w sumie 10 jednostek. Razem startowało 35 drużyn 3-osobowych tj. 105 strażaków. Tak to już jest, żeby coś dobrze zorganizować trzeba wielkiego zaangażowania wielu ludzi a takich nasza jednostka jeszcze ma. W sumie pracowało ponad 40 osób. Dzięki dotacji z Urzędu Gminy możliwe było przygotowanie darmowych posiłków i napoi dla uczestników oraz skromnych nagród dla 3 pierwszych drużyn. Organizatorzy wręczali wszystkim startującym specjalnie zamówione  na jubileuszowy piknik koszulki a dzieciom rozdawano słodycze.

   Po zawodach strażackich zostały przeprowadzone przez strażaków pokazy grupy wysokościowej oraz pokaz akcji ratowniczej podczas wypadku drogowego. Przeprowadzono również różne konkurencje dla uczestników pikniku. W pikniku brało udział ponad 200 osób.

    Na piknik przybyli zaproszeni goście Wójt Gminy Istebna Henryk Gazurek z małżonką, zastępca wójta Józef Polok, prezes ZOP dh Rafał Glajcar z małżonką, prezes ZOG Mirosłw Kukuczka, były przezs ZOG Józef Czepczor, sołtys wsi Istebna Jerzy Michałek, sołtys wsi Koniaków Jan Gazur, dowódca JRG w Ustroniu kap.Adrian Zygmański, dyr. SP 2 Monika Kukuczka.

Za wielkie zaangażowanie dziękuję wszystkim, którzy społecznie pracowali przy organizacji tego pikniku. Dziękuje wójtowi i radym Gminy Istebna za przekazaną dotację i obecność na pikniku, dziękuję gospodarzom Elżbiecie i Ignacemu Zowada za nieodpłatne udostępnienie terenu. Dziękuję Zakładowi Mięsnemu „Paruzel” oraz „Multipak” Zbigniew Legierski za nieodpłatne przekazanie towaru na grilla. Dziękuję dowódcy JRG za udostepnienie wysięgnika na pokazy wysokościowe. Dziękuję  za atrakcje z kucykiem oraz kulą. Dziękuję wszystkim gościom i uczestnikom za udział w pikniku, dziękuję komendantowi gminnemu za prowadzenie spikerki, dziękuję GOK Istebna za wypożyczenie stołów, ławek i bramek. Dziękuję kapeli góralskiej w składzie Henryk Bestwina, Jacek Zowada, Marcin Stawowski za nieodpłatne przygrywanie podczas pikniku.

Dziękuję wszystkim paniom i panom, druhnom i druhom za poświęcony czas i prace przy organizacji oraz przeprowadzeniu X Pikniku Strażackiego.

 

       Prezes OSP Koniaków Centrum

            Bolesław HaratykDodał: Aneta Legierska (6024)