Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
11.06
2018

Z życia MKS Istebna

Publikowane poniżej materiały materiały związane z klubem narciarskim MKS Istebna dowodzą, że mimo wiosenno-letniej pory sporo dzieje się także na "podwórku" sportów zimowych.

Poniższy materiał przygotował Jarosław Hulawy

****** W dniu 9 czerwca w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem odbyła się uroczystość zakończenia i wręczenia nagród dla zawodników MKS Istebna za cykl zawodów w biegach narciarskich - „Bieg na Igrzyska”. Cykl składał się z 9 zawodów zorganizowanych w Ptaszkowej (4 starty), Tomaszowie Lubelskim (2 starty), Ustrzykach Dolnych (2 starty) oraz Jakuszycach (start finałowy).

Trzech zawodników MKS Istebna zostało nagrodzonych:

W kategorii Juniorka B
Marcelina Wojtyła - 2 miejsce
W kategorii Juniorka C 
Karolina Kukuczka - 3 miejsce
W kategorii Junior B
Grzegorz Zawada - 4 miejsce

Bardzo wysoko - na 6 miejscu - w klasyfikacji Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich został sklasyfikowany nasz klub MKS Istebna.

****** W tym samym dniu w Ośrodku COS Zakopane odbyła się konferencja działaczy trenerów oraz władz PZN na wniosek złożony przez Prezesa MKS Istebna Jarosława  Hulawego w dniu 9.02.2018 w Ptaszkowej podczas drugiej edycji „Biegu na Igrzyska” w sprawie reorganizacji  regulaminu  uczestnictwa dzieci i młodzieży w Narodowym Programie Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska”.
Na konferencji obecni byli działacze, trenerzy oraz władze PZN na czele z Sekretarzem Generalnym Panem Tomaszem Wieczorkiem. Dyskusja była bardzo owocna padało wiele cennych uwag dekonstrukcji regulaminu uczestnictwa, między innymi jakie kategorie wiekowe będą mogły brać udział w tych zawodach, jakie kategorie będą zaliczane do klasyfikacji ogólnej zarówno indywidualnej jak i klubowej. Rozmawiano również o tworzeniu systemu szkolenia dzieci a przede wszystkim młodzieży aby w przyszłości chcieli dalej kontynuować swoją karierę.
Ze strony PZN padło wiele wartościowych deklaracji o zmianach w regulaminie uczestnictwa w NPRBN o organizowaniu zawodów w atrakcyjny zachęcający zawodników do startowania oraz przyciągający kibiców sposób.
Kolejne spotkanie odbędzie się po wakacjach już z konkretnymi deklaracjami i ustaleniami. Mamy nadzieję, że spełnimy oczekiwania zawodników trenerów oraz związku, tworząc nowy regulamin uczestnictwa w Narodowym Programie Rozwoju Biegów Narciarskich oraz systemie szkolenie narciarzy biegowych.

****** W dniu 1 czerwca na terenie skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla zawodników MKS Istebna za udział w cyklu 4 zawodów zawodów Śląsko-Beskidzkiej Ligi Regionalnej 2017/2018. Zawody były zorganizowane na trasach narciarskich Istebna Kubalonka i skierowane do zawodników z klubów z województwa śląskiego. Nagrody wręczał prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego Andrzej Wąsowicz.

Kategoria Junior C 
Kamil Kajzar - 2 miejsce
Kategoria Juniorka D
Jolanta Jałowiczor - 2 miejsce
Anna Probosz - 4 miejsce
Anna Kobielusz - 5 miejsce
Martyna Michałek - 6 miejsce
Kategoria Junior E
Paweł Kawulok - 1 miejsce
Marcin Michałek - 2 miejsce
Kacper Juroszek - 3 miejsce
Kategoria Juniorka F
Julia Rucka - 4 miejsce
Elżbieta Zawada - 5 miejsce
Kategoria Junior F
Szymon Zawada - 1 miejsceDodał: Jacek Kohut (6037)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2024/04/2 2024/04/5
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej