Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
20.01
2022

Zmiana organizacji pracy Urzędu Gminy Istebna!

Informujemy, że od dnia 21 stycznia 2022r. w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców zmieniamy organizację pracy Urzędu Gminy Istebna. Nie będzie prowadzona bezpośrednia obsługa interesantów. Pracownicy będą do Państwa dyspozycji pod stałymi numerami telefonów, mailowo oraz poprzez platformę ePUAP.

W przedsionku wejścia do Urzędu Gminy zamontowany został domofon. Można z niego korzystać w przypadku pilnych zapytań łącząc się z sekretariatem.

Kasa Urzędu będzie nieczynna. Istnieje możliwość dokonywania wpłat w kasie Banku Spółdzielczego w Istebnej. Płatności można dokonywać także na rachunki bankowe Gminy Istebna w następujący sposób:

  • wpłat z tytułu podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego osób fizycznych należy dokonywać na indywidualny numer konta bankowego, który znajduje się na otrzymanej decyzji podatkowej;
  • wpłat z tytułu podatku od nieruchomości, podatku leśnego, podatku rolnego od osób prawnych, podatku od środków transportowych (osoby prawne i fizyczne) należy dokonywać na indywidualny numer konta bankowego;
  • wpłat z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy dokonywać na indywidualny numer konta bankowego zgodnie z otrzymanym zawiadomieniem o indywidualnym numerze konta bankowego;
  • pozostałe wpłaty, takie jak opłata skarbowa, za handel alkoholem, cmentarna itp. należy dokonywać na konto Gminy Istebna:
    70 8129 1014 2002 0000 0172 0001.

W przedsionku wejścia do Urzędu Gminy ustawione zostaną dwie skrzynki na korespondencję papierową. Jedna z nich będzie w kolorze biało czerwonym, gdzie można zostawić wnioski dot. dodatku osłonowego oraz pomocy społecznej. Druga natomiast jest przeznaczona wyłącznie na sprawy Urzędu Gminy.

Odczyty liczników wody i ścieków można podawać poprzez kontakt z Urzędem Gminy Istebna pod nr tel. (0) 33 855 65 00 wew. 50 lub e-mail komunalny@istebna.eu , m.ksiazczyk@istebna.eu

Wszelkie sprawy związane z wywozem odpadów komunalnych oraz z wyznaczaniem miejsca pochówku na cmentarzach komunalnych w Istebnej i Jaworzynce prosimy zgłaszać telefonicznie pod numerem 338556500 we. 51. W przypadku odbioru odpadów na PSZOKu prosimy stosować się do wszystkich zaleceń sanitarnych.

Wyjątek stanowią sprawy załatwiane w Urzędzie Stanu Cywilnego oraz dotyczące działalności gospodarczej. Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numer: +48 033 855 65 00 celem ustalenia dogodnego terminu.

 

                                          Za utrudnienia przepraszamy!Dodał: Łucja Jałowiczor (8338)