Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
18.09
2017

Zmiany w wiślańskim liceum

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w naszym liceum miało niecodzienny przebieg. Jak powiedziała, prowadząca uroczystość, uczennica klasy 3a Anna Szmek: tegoroczna inauguracja roku szkolnego ma szczególny charakter, bowiem uroczystość rozpoczniemy od ... pożegnania. Społeczność szkoły oraz zaproszeni goście przybyli, aby wyrazić swój szacunek dla dorobku i osiągnięć odchodzącej na emeryturę długoletniej dyrektor szkoły, pani Danuty Kozyry.

Wśród przybyłych gości znaleźli się:

Pan Michał Rajwa – zastępca naczelnika Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie

Pani Małgorzata Kasztura – wizytator Kuratorium Oświaty

Pan Tomasz Bujok – burmistrz Miasta Wisła

Pan Józef Polok – zastępca wójta Gminy Istebna

Pan Andrzej Kudełka – nadleśniczy Nadleśnictwa Wisła

Pan Witold Szozda - emerytowany nadleśniczy Nadleśnictwa Wisła

Pan Daniel Białas – były przewodniczący Komitetu Rozbudowy Liceum

Pani Janina Tatar – skarbniczka Rady Rodziców przy LO w Wiśle

Pani Lidia Janota – prezes Zarządu ZNP w Wiśle

W imieniu Rady Pedagogicznej i wszystkich pracowników szkoły głos zabrała nauczycielka języka polskiego Renata Sikora. W swym wystąpieniu przywołała wydarzenia inspirowane przez dyr. Danutę Kozyrę. Podkreśliła, że: minione lata to czas trudnych decyzji, ale też wielu miłych chwil. W 70. letniej historii wiślańskiego liceum jest Pani 11. dyrektorem, ale jedynym, któremu udała się rzecz dla wielu niemożliwa. Tym trudnym zadaniem było zbudowanie nowej szkoły, w której możemy się uczyć od 1995 roku. Renata Sikora wyraźnie podkreśliła, że dyr. Kozyra mogła mieć i miała poczucie ogromnej satysfakcji, co przełożyło się na wielkie uznanie i radość ze strony podległych Jej pracowników.

Na zakończenie, zwracając się do Pani dyrektor, R. Sikora stwierdziła: dzięki 28 latom pracy jako dyrektor bezsprzecznie zapisała się Pani w historii wiślańskiego liceum. Pozwolę sobie jednak powiedzieć, że zapisała się Pani także w naszej historii. Mówiąc naszej, mam na myśli nas, pracowników tego liceum.

Słowa, które najlepiej chyba oddały uczucia, towarzyszące społeczności wiślańskiego liceum, brzmiały: Dziękujemy za wszystkie lata pracy, za troskę o kolejne roczniki uczniów. Dziękujemy za trud, jaki włożyła Pani w to, by nasza szkoła była coraz lepsza
i nowocześniejsza.
Życzymy, aby na emeryturze nie opuszczał Pani dobry humor, dopisywało zdrowie, by otaczała Panią życzliwość ludzi.

Głos zabrali także przybyli goście, którzy w swoich wypowiedziach zgodnie podkreślali zasługi dyr. Danuty Kozyry, jej zaangażowanie, kreatywność i serce, które oddała szkole. Wskazywano na fakt, że uczyniła z niej miejsce, do którego chętnie się przychodziło. Goście ciepło przywoływali różne wspólne chwile, które składają się na piękne wspomnienia. Słowa wdzięczności za wieloletnią pracę dyr. Danuty Kozyry wyrazili także przedstawiciele uczniów liceum.

Po miłych przemówieniach, na scenę weszli absolwenci wiślańskiej szkoły – członkowie Zespołu „Istebna”. W występie dedykowanym dyr. Danucie Kozyrze, zaprezentowali się
w kilku tańcach i pieśniach regionalnych.

 

Następnie głos zabrała pani dyr. Danuta Kozyra:

Z wielkim wzruszeniem i wdzięcznością myślę o tym okresie mojego życia. Dziękuję za każdego ucznia, za każdego rodzica, za wszystkich przełożonych i podwładnych: wizytatorów, kolegów nauczycieli i pracowników obsługi. Dziękuję Starostwu Powiatowemu w Cieszynie za współpracę, przyjaciołom  szkoły za wsparcie i życzliwość.  Jako dyrektor miałam to wielkie szczęście, że mogłam urzeczywistnić swoją wizję szkoły. Wraz z rodzicami wybudowałam tę szkołę, tworząc most łączący moje marzenia z nadziejami i aspiracjami uczniów i ich rodziców. Dane mi było przeżyć wzruszenie, dumę z sukcesów uczniów, z awansu i rozwoju nauczycieli, z nadania szkole sztandaru.

Dziś odchodzę na emeryturę. Dziękuję Wam wszystkim za wspólny czas, za radość współtworzenia szkoły, za ciężką pracę. Teraz, 4 września 2017 roku, następuje zmiana na tym stanowisku. Wierzę, że moja następczyni, Pani Joanna Sobczyk, osiągnie wszystko to, co sobie postanowi. Życzę jej tego z całego serca, gratulując jednocześnie zwycięstwa
w konkursie na dyrektora naszego liceum. Mojej szkole życzę odwagi w poszukiwaniu nowych wyzwań i zdobywaniu kolejnych laurów. Na zawsze pozostanę sympatykiem wiślańskiego Stalmacha i z wielką życzliwością będę obserwować jego dalsze losy.

Następnie nowy dyrektor szkoły -  pani Joanna Sobczyk - uroczyście przyjęła w poczet społeczności liceum uczniów klas pierwszych oraz życzyła wszystkim udanego roku szkolnego.Dodał: (5579)
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2024/04/2 2024/04/5
galeria zdjęć
Biuletyn informacji publicznej - strona zostanie otwarta na nowej karcieBiuletyn informacji publicznej