Gmina Istebna - oficjalna strona

otwórz wyszukiwarkę

Urząd Gminy Istebna

43 - 470 Istebna, Istebna 1000

tel/fax +48 33 8556500

e-mail urzad@istebna.eu

więcej...

menu
Przejdź do strefy turysty
11.01
2022

Złoty Dominik, brązowi Magda i Mateusz!

Kapitalnie - od tytułu mistrza Polski Dominika Burego oraz brązowych medali Magdaleny Kobielusz i Mateusza Haratyka w sprincie - rozpoczęły się dla nas Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich w Zakopanem!

Dla Dominika (AZS AWF Katowice), który nie był faworytem gdyż nie specjalizuje się w sprintach to pierwszy tytuł mistrza Polski w tej konkurencji.

Magdalena (SS-R LZS Sokół Szczyrk) z kolei powtórzyła swoje ubiegłoroczne osiągnięcie natomiast dla reprezentującego NKS Trójwieś Beskidzką Mateusza to pierwszy w karierze medal imprezy tej rangi.

Bardzo dobre szóste miejsce zajął kolega klubowy Mateusza Łukasz Gazurek.

W ramach rozgrywanych w Zakopanem zawodów biegacze rywalizowali również w zawodach międzynarodowych FIS Slavic Cup oraz Młodzieżowych Mistrzostw Polski. 

W klasyfikacji FIS Slavic Cup kolejność zajętych miejsc była dokładnie taka sama jak w Mistrzostwach Polski.

Z kolei w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski wśród kobiet podział medali również był taki sam jak w krajowym czempionacie (brąz Magdy) natomiast wsród mężczyzn trzecie miejsce przypadło zawodnikowi MKS Istebna Wojciechowi Wojtyle.

Warto dodać, że w pierwszej konkurencji MP nie wystartował nasz specjalista od sprintu Kamil Bury (AZS AWF Katowice).

W środę zawodnicy walczyć będą o medale na dystansach techniką klasyczną, a co dla nas jest szczególnie interesujące tytułów mistrzowskich w tej konkurencji bronić będą: Magdalena Kobielusz oraz Dominik Bury.Dodał: Jacek Kohut (8319)