Przejdź do strefy turysty
17.01
2020

Nasi mastersi w czołówce Igrzysk

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi biegacze amatorzy na rozgrywanych w austriackim Innsbrucku Zimowych Światowych Igrzyskach Mastersów.

Dwa brązowe medale wywalczył startujący w kategorii 45-49 lat Grzegorz Legierski z Koniakowa, który stanął na trzecim stopniu podium w biegu na 30 km techniką klasyczną oraz na 15 km techniką klasyczną a dodatkowo zajął siódme miejsce w biegu na siedem i pół kilometra techniką dowolną.

Trzy udane starty zaliczył także Kazimierz Legierski z Jaworzynki. Nasz biegacz startujący - podobnie jak Grzegorz - w kategorii 45-49 lat wywalczył w trzech startach miejsca piąte (7,5 km techniką klasyczną), dziewiąte (7,5 km techniką dowolną) oraz dwunaste (15 km techniką dowolną).

Dwa razy w czołówce kategorii 50-54 lata zameldował się inny biegacz z Jaworzynki Jan Łacek, który był piąty w biegu na 15 km techniką dowolną oraz ósmy w bieg na 7,5 km techniką dowolną.

Dodał: Jacek Kohut (7128)